Náš člověk v Budapešti: Maďarská osvěta | E15.cz

Náš člověk v Budapešti: Maďarská osvěta

Náš člověk v Budapešti: Maďarská osvěta
9. září 2016 • 07:48
Věděli jste, že v Maďarsku bude druhého října referendum o povinných kvótách, které chce prosadit Brusel? Možná víte, že vláda vede proti těmto kvótám a uprchlíkům vůbec intenzivní kampaň.

Úspěšnou, protože migranty tu nechtějí vidět už dvě třetiny obyvatel. Možná ale nevíte, že proti vládní masáži se rozvinula i antikampaň. Úsměvná, i když mnohdy skrz slzy.

Z rádia, televize, internetu a naposledy i z velkoplošných plakátů po celé zemi křičí na člověka hesla jako „Věděli jste, že pařížské atentáty spáchali migranti?“ Anebo: „Věděli jste, že od začátku migrační krize se v Evropě zvýšil počet případů obtěžování žen?“

Přečtěte si:

Maďaři prodlužují krizový stav v zemi. Nevěří, že dohoda s Turky zastaví migraci

Ale na scéně se opět objevila mimoparlamentní Strana maďarského dvouocasého psa. Na internetu už bojuje proti vládě delší dobu („Věděli jste, že na olympiádě jsou pro maďarské sportovce největším nebezpečím sportovci z jiných zemí?“).

Nyní posbírala peníze i na vlastní plakáty a ptá se lidí: „Věděli jste, že průměrný Maďar vidí za svůj život víc ufonů než migrantů?“ Mně se nejvíc líbí esenciální „Věděli jste, že vás opět považují za hlupáky?“Hle, stále platí: Kdo má humor, ví všechno; kdo humor nemá, je všeho schopný.

Autor: Gregor Martin Papucsek
 

businessinfo.cz

  • V digitálním věku skladují firmy většinu dokumentů stále na papíře. A dělá jim to potíže
  • Pro oznamovatele korupce nejsou potřeba nová pravidla, tvrdí podnikatelé
  • Startup Investiční aukce otevřel faktoring i malým a středním firmám
  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením