Dušan Kütner: Kdo za to může? | E15.cz

Dušan Kütner: Kdo za to může?

Dušan Kütner: Kdo za to může?
Ministr financí Andrej Babiš
• 
ZDROJ: čtk
10. června 2014 • 06:48
Šestinásobný bývalý šéfredaktor Pavel Šafr v rozhovoru v Respektu dal opět průchod své osobní a již celkem známé antipatii k miliardáři a lídru hnutí ANO Andreji Babišovi. Opět tak upozorňuje na nebezpečí propojení mezi Babišem-politikem, Babišem-podnikatelem a hlavně Babišem-majitelem médií.

Otázkou přitom je, nakolik k tomuto propojení přispěly nevybíravé útoky jím vedených médií na Babiše. Vždyť například v dubnu před dvěma lety vyšla v Blesku řízeném tehdy Šafrem série nesmyslných článků typu „Babiš týrá husy a odírá lidi i stát“.

V následujícím roce pak Babiš skoupil řadu médií, neboť se blížily senátní a posléze parlamentní volby a preference nově založeného hnutí ANO utěšeně stoupaly. Koupě masového média, jako je Blesk – o jehož akvizici Babiš vyjednával –, by tak byla logickým krokem k tomu odstranit z veřejné sféry podobné smyšlené diskreditační kampaně, jež měly ke standardní kritice daleko, předaleko. Nebýt jich, kdoví, zda by Babišovo budování mediálního kolosu nabralo takového tempa.

Lihový průmysl v Česku je zachráněn. Plzeňský Stock totiž přišel s novou originální zátkou, která barmanům nedovoluje dolévat už vypité lahve nějakým levným šmejdem z tržnice. Média, která zprávu zveřejnila, ale poněkud nelogicky usuzují, že z toho mají barmani radost. Řečeno sportovní terminologií: „Tak určitě.“ Někteří barmani z té čiré radosti, že přijdou o kšeft a nebudou moci s lahvemi podvádět, nejspíše otevřou nějakou tu lahev na oslavu. Samozřejmě bez uzávěru, neboť jich mají hromady.

Miliardáři chtějí vlastní televizi. Kvůli Babišovi

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!