Dušan Kütner: Šanghaj sí, Milano no | E15.cz

Dušan Kütner: Šanghaj sí, Milano no

Dušan Kütner: Šanghaj sí, Milano no
2. října 2012 • 08:54
O účasti Česka na světové výstavě Expo 2015 není definitivně rozhodnuto, ačkoli sto zemí před Českem již účast potvrdilo. To je překvapivá zpráva zejména proto, neboť jedním z hlavních témat této další světové výstavy je potravinářství a vůbec výživa planety, na níž s přibývajícím počtem obyvatel významně stoupají i ceny potravin.

Do exotické Šanghaje, kde se konalo Expo minulé, se jel podívat kdekdo. Nedaleký Milán už tolik netáhne. Představitelé českého státu přitom v posledních dvou letech nemluví o ničem jiném než o podpoře tuzemských výrobců. A taková propagace tuzemských výrobců na akci jako Expo není vůbec k zahození. Nad čím tedy stát váhá?

Kroměřížská Likérka Drak je jednou z nejvíce postižených metanolovou aférou, neboť její etikety se nedobrovolně objevily na lahvích s pančovaným alkoholem skrývajícím v sobě jedovatý metanol. Aby toho nebylo málo, vypustila ve čtvrtek do čistírny odpadních vod v nedaleké Bystřici pod Hostýnem etanol, za což ji zřejmě čeká pokuta. Zřejmě další pokus, jak se nechat zlikvidovat.

Čtěte také:

Jedovatá kořalka zabíjela i v Polsku. Slováci zahájili kontroly

Plzeňský Prazdroj zdražil pivo v průměru o tři procenta


Skvělé načasování, jen co je pravda.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!