Jan Stuchlík: Křesťanská logika

Komentář

Absurdita veřejné diskuze kolem uprchlíků překonala další laťku. Do Smilovic přijelo několik iráckých rodin, které prchly před nesnesitelností tamního života. Pardon, křesťanských iráckých rodin. Protože jen křesťanská víra z nich v českých očích dělá ty správné a přijatelné uprchlíky.

Přílet iráckých uprchlíků do Česka
25.2.2016 7:28   |  

Že na tuto notu hraje český bulvár, je normální, přestože jeho průměrný čtenář ví o křesťanství asi tolik, co o islámu. Že i veřejnoprávní a seriózní média musela křesťanství přistěhovalců tak zdůrazňovat, svědčí o ztrátě soudnosti. Uprchlíkům musíme dát nálepku, jen abychom si před sebou obhájili, že jim chceme pomoci. Irácké rodiny ale nakonec mohou být rády, že skončily v ateistickém Česku. Alespoň nemusely ve svém kádrovém posudku uvádět, jestli je jim bližší víra katolická, pravoslavná či protestantská.


Absurdní začíná být i handrkování o nových regulovaných cenách elektřiny. Ministerstvo průmyslu si nechalo udělat rychlou studii dopadů nového systému. A premiér Bohuslav Sobotka zasmečoval: navržený systém je nepřijatelný, protože zdraží elektřinu 38 procentům domácností. A teď trochu výrokové logiky.

Navržený systém je nepřijatelný, protože zlevní elektřinu 62 procentům domácností. Takhle se asi nikam neposuneme. Debata o tom, jestli nové počítání regulovaných cen potřebujeme a za jakou službu vlastně tyto ceny platíme, se do jedné byť logické věty nevejde.


Čtěte také:

Iráčtí uprchlíci chtějí v Česku zůstat. Po IS může být ještě hůř, říkají

V Praze přistála první skupina křesťanských uprchlíků z Iráku

Jan Stuchlík Autor: Jan Stuchlík redaktor E15

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web