Jana Havligerová: Bitva o Norsko

Názor

Kauza Evy Michalákové, které norská sociální služba – zatím definitivně – odebrala syny, nebývale rozhýbala českou politickou scénu. Politici, kteří se k ní nevyjádřili, by se dali spočítat na prstech ruky. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) dokonce žádal o vyhoštění norské velvyslankyně Siri Ellen Sletnerové z Česka a přerušení diplomatických vztahů s touto zemí.

Norské úřady posílají mladšího syna českých rodičů Michalákových do adopce. Ke staršímu ztrácí matka Eva Michaláková (na snímku) podle rozhodnutí rodičovská práva.
12.10.2015 9:35   |  

Prezident Zeman přitakal, že je to dobrý nápad. Nakonec se ale spokojil s tím, že diplomatku nepozve na oslavu státního svátku České republiky 28. října. Uff… Bylo to o prsa, div jsme Norsku vyhlásili válku. Myslí ale ještě vůbec někdo na ty děti?

V minulém týdnu to naplno rozbalili občanští demokraté. Tedy podzimní kampaň určenou podle předsedy ODS Petra Fialy všem aktivním pracovitým lidem, kteří se chtějí o sebe starat sami. Bývalá nejsilnější vládní strana, dnes málem nejslabší opoziční, chce zjednodušit byrokracii a daňový systém, některé daně chce snížit a jiné rovnou zrušit. Jako bychom to už někdy slyšeli. Včetně hitu o rovné sazbě daně z příjmů bez výjimek, odpočtů a slev nebo o jednotné sazbě daně z přidané hodnoty. Bohužel tím pádem také víme, jak ta písnička dozněla.

Vlna nevole se valí i sociálními sítěmi. Piškoty Opavia už nejsou to, co bývaly. Což nám, jejich konzumentům, zpěnilo žluč. Jiná je barva, tvar i chuť tradiční pochoutky, na níž vyrostlo několik generací. Jak poznamenal jeden z konzumentů, tenhle pamlsek už nechce žrát ani jeho pes. Vlastník Opavie, americká společnost Mondelez, přesunula výrobu piškotů z Opavy do Polska a brání se tím, že technologická linka je ještě v záběhu. Ochotna je přiznat pouze „občasné odchylky ve změně tvaru“. Tak to jí tedy nežere nikdo.


Čtěte také:

Oslavy 28. října budou bez velvyslankyně Norska, Zeman jí zrušil pozvánku

Norské úřady poslaly mladšího syna Michalákových k adopci

Jana Havligerová Autor: Jana Havligerová hlavní komentátorka deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web