Jana Havligerová: Čestný kabaret

Komentář

Pokud byste se stále ještě pídili po tom, co se vlastně odehrálo v curyšské bance při návštěvě komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa, už nemusíte. Dokonalejší vysvětlení než jeden z hlavních protagonistů celé události, exstarosta Ivanky u Nitry Peter Guzmický, vám beztak nikdo nepodá.

Europoslanec Miloslav Ransdorf
11.1.2016 8:37   |  

Zkrátka se tam „sešel čestný rytíř a čestný komunista“, aby hájili, jak jinak, práva českého občana. Ve kterém kabaretu se s tímhle číslem chtějí uchytit, exstarosta neuvedl. Možná ale už téměř legendární duo nesehnalo angažmá. Ono to vystoupení zas tolik smíchu nevyvolává. Natož aplaus.

Ministerstvo zemědělství přemýšlí o změně značení piva. Jedenácti- a dvanáctistupňová piva by poté mohla nést označení „plná piva“ a ležák by už byl pouze pivní styl. Piva nad třináct stupňů by se pak neoznačovala jako speciální, ale jako silná piva.

Nakonec proč ne. Česká dálniční síť se také letos prodloužila ze 750 na zhruba 1200 kilometrů pouhým přejmenováním rychlostních silnic. Jen to trochu začíná připomínat Velkou říjnovou socialistickou revoluci. Ta se taky slavila (a někteří ji dosud slaví) 7. listopadu.

A na závěr čestná salva. Přesněji dvacet dělostřeleckých salv. Slovenské armádě se při nich podařilo sestřelit lampu veřejného osvětlení – a to střílela slepými náboji! Tak tomu se tedy říká trefa.


Čtěte další zápisníky redaktorů E15:

Daniel Novák: Rohlík a Wi-Fi

Jan Šindelář: Neopatrný premiér

Jana Havligerová Autor: Jana Havligerová hlavní komentátorka deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Igor Záruba: Smutné čtení mezi několika řádky

Igor Záruba: Smutné čtení mezi několika řádky

Soudě podle ohlasů v německém tisku, kancléřka Angela Merkelová jako by v Praze ani nebyla. Její turné po čtyřech státech bylo bezesporu vyčerpávající a návštěva Prahy zdaleka… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web