Jana Havligerová: Muži v černém

Komentář

Tradiční společný novoroční oběd prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotky v Lánech se odehrál v černé – oba si oblékli černé obleky. Dlužno dodat, že lánští muži v černém nejsou Muži v černém. Ti druzí jsou rozhodně zábavnější.

 Prezident Miloš Zeman (druhý zprava) s manželkou Ivanou (vpravo) a premiér Bohuslav Sobotka s manželkou Olgou se sešli 2. ledna na zámku v Lánech, kam prezident pozval premiéra na novoroční oběd.
4.1.2016 9:04   |  

Teplický primátor, občanský demokrat Jaroslav Kubera opakovaně hlásí, že by měl zájem kandidovat v prezidentské volbě. Podle jeho stranického kolegy senátora Přemysla Sobotky by to byl dobrý kandidát. Souhlas, alespoň by v předvolební prezidentské kampani byla švanda. Tedy pokud si ji z nás Kubera nedělá už teď.


Velvyslankyně v Sýrii Eva Filipi i na Slovensku Livia Klausová zůstávají ve funkci navzdory služebnímu zákonu. Obě kývly na dohodu o provedení práce na dobu určitou, kterou jim jako provizorium nabídlo ministerstvo zahraničních věcí. Kdyby se z tohoto nouzového řešení stala běžná praxe, docela jistě by to dost zjednodušilo výběr velvyslanců. A nejspíš by bylo i po tahanicích mezi Hradem a vládou.


Vrchní státní zastupitelství v Praze zastavilo trestní stíhání miliardáře Pavla Tykače v kauze CS Fondů. Jak oznámil státní zástupce, chyběly důkazy, že by dotčený skutek spáchal obviněný. Ona ta důkazní nouze nebyla zjevná už před více než patnácti lety? Ale budiž, snad už je to tentokrát definitivní verdikt.


Čtěte zápisníky dalších redaktorů E15:

Tereza Zavadilová: Tak kdy bude líp?

Marian Hronek: Netušené významy

Jana Havligerová Autor: Jana Havligerová hlavní komentátorka deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Jak se Irák vloží do cenotvorby ropy v OPEC? Neví, ale chce být aktivní

Jak se Irák vloží do cenotvorby ropy v OPEC? Neví, ale chce být aktivní

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes irácký ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Neupřesnil však, zda je jeho země… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web