Jana Havligerová: Nemožné na počkání

Názor

Pravicová opozice hodlá kvůli Babišově Čapímu hnízdu, luxusní farmě nyní patřící do holdingu Agrofert, svolat mimořádnou schůzi sněmovny. Vládní sociální demokraté spolu s lidovci se chystají požadavek podpořit. Pokud, jak prohlásil místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka, vicepremiér do zítřka, nejpozději do pozítří přijatelným způsobem nevysvětlí okolnosti, za jakých byly na výstavbu hnízda získány dotace. Má to znamenat, že nemožné na počkání a zázraky do tří dnů?

Farma Čapí hnízdo
14.3.2016 8:35   |  

Prezident Miloš Zeman ve sněmovně velmi originálně podpořil ústavní zákon o obecném referendu, jehož návrh nemá mezi zákonodárci zaručenou jednoznačnou přízeň. Přijetí normy podle něj politikům vrátí prestiž, neboť jim umožní překonat bariéru odcizení mezi nimi a občany. A připomněl, že v několika posledních letech politici – nejen poslanci, ale také ministři – zaujímají v očích veřejnosti, co se týká prestiže, předposlední místo hned za uklízečkou. Ano, schválení návrhu zákona o obecném referendu je tou správnou cestou. Referendum, nezávisle na daném tématu, je pěkný populismus.

Firmy by podle ministryně práce Michaely Marksové měly chránit své zaměstnance před stresem. Navrhuje proto, aby jim tuto povinnost přímo nakazoval zákoník práce. Na úřadě, kde se rodí takové nápady, to tedy musí vypadat. Přinejmenším jsou tam z nejvyšší šéfky ve stresu.


Čtěte také:

Markéta Žižková: Bez stresu, bez palem

Sobotka: Návrh referenda je uměřený, hlasování nebude jednoduché

Jana Havligerová Autor: Jana Havligerová hlavní komentátorka deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Radnice Prahy 7 se domluvila s firmou Lordship na podobě nákupního centra Holešovický trojúhelník na pozemku mezi ulicemi Veletržní, Strojnická a U Studánky. Potvrdili to starosta… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web