Jana Havligerová: Politika po česku

Komentář

Ředitelka premiérova kabinetu Jana Nagyová je podle rozhovoru, který deníku Dnes poskytl olomoucký státní zástupce Ivo Ištvan, takový vedlejší produkt vyšetřování lobbistů. Policie totiž cílila na Romana Janouška, Tomáše Hrdličku, Ivo Rittiga a další. Aha, tak proto jsou skoro všichni jmenovaní na zahraniční dovolené.

Jana Nagyová
17.6.2013 12:33   |  

Nač spěchat s jejich zadržením, nakonec když na to přijde, se vždy dá případně požádat o jejich vydání. S tím máme bohaté zkušenosti.

Šéf útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta pro změnu oznámil, že jeho lidé mimo jiné zabavili sto dvacet až sto padesát milionů korun v hotovosti a k tomu i desítky kilogramů zlata. A dál? Nejspíš si máme hodit mincí, abychom se dozvěděli, jestli detektivové v pobočce Komerční banky na Václavském náměstí prohledávali ty správné bezpečnostní schránky.

Na závěr netradičně breaking news. Útvar, jehož název z důvodů předběžné opatrnosti nesdělujeme, chystá další velkou realizaci. Podle nezaručených informací z politických kruhů je v hledáčku detektivů bývalý zákonodárce Jiří Šlégr (Lev 21), který se v pátek vzdal poslaneckého mandátu. Policejní složky k aktivitě vyburcovalo jeho prohlášení, že z politiky odchází do „čistého sportovního prostředí“. Toto tvrzení vzbudilo podezření, že musí jít o úplatek.

Pracovní verze jsou dvě. První: uplácel litvínovský hokejový klub, v jehož dresu Šlégr hodlá na podzim nastoupit. Verze číslo dvě: exposlanec přijal úplatek za to, že místo ve sněmovní lavici uvolní kontroverznímu ústeckému podnikateli Petru Bendovi. Policie už ve věci zahájila úkony.


Čtěte také:

Ostravský soud uvalil vazbu na Nečasovu pravou ruku Nagyovou

Jana Nagyová a Petr Nečas - osudová přitažlivost

Poslanci by mohli jednat o nedůvěře vládě v úterý, Šnajdr zatčen


Autor: Jana Havligerová

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web