Jana Havligerová: To jsou ale paradoxy

Komentář

Policie v minulém týdnu u jednoho z lidí mířících v Tanvaldu na setkání s prezidentem Milošem Zemanem našla revolver. A ozbrojenému občanovi zabránila, aby se „dostal do blízkosti chráněné osoby“. Tedy hlavy státu. Kromě toho, že onoho člověka policisté „odhalili v rámci svých filtrů“, se veřejnost nic nedozvěděla.

 Prezident Miloš Zeman
29.2.2016 8:19   |  

Ale i bez toho je jasné, že zásah byl na místě. Ten člověk přinejmenším prezidentovi pozorně nenaslouchal. Zeman přece jednoznačně prohlásil, že na politiky se má jít s kalašnikovem.

Pět Čechů unesených v Libanonu zvažuje možnost podání žádosti o odškodné. Myslí si, že se stali oběťmi trestného činu. Záležitost má na starosti, jak jinak, advokát Jan Švarc, který zastupoval Libanonce Alího Fajáda. Muže, o jehož vydání z české vazby žádaly Spojené státy. Unesení jsou přesvědčeni, že úřady se v jejich případě dopustily řady pochybení: Česká republika všechno řeší pozdě, zpravodajské služby špatně postupovaly… Tak určitě. Ti mučedníci si odškodnění fakt zaslouží.

Story o potížích Evropské unie má nový pojem. Czechexit. Hojně o něm píše zahraniční tisk. Česká nechuť k unii je sice známá, ale přece jenom, odchod ze svazku evropské osmadvacítky zatím vehementně požadují snad jenom skalní fanoušci Tomia Okamury. O to hůř. Co se píše například ve Francii či Rakousku, se tak dá brát jako přání tamních politiků.


Čtěte další zápisníky redaktorů E15:

Markéta Žižková: Ortel řipské poutě

Jan Stuchlík: Křesťanská logika

Jana Havligerová Autor: Jana Havligerová hlavní komentátorka deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři aktualizováno

Firmu Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí, která má finanční problémy, vede nový manažerský tým. Bývalý pověřený ředitel Blahoslav Fajmon rezignoval. Zaměstnanci stále nedostali… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web