Jana Havligerová: To jsou ale paradoxy

Komentář

Policie v minulém týdnu u jednoho z lidí mířících v Tanvaldu na setkání s prezidentem Milošem Zemanem našla revolver. A ozbrojenému občanovi zabránila, aby se „dostal do blízkosti chráněné osoby“. Tedy hlavy státu. Kromě toho, že onoho člověka policisté „odhalili v rámci svých filtrů“, se veřejnost nic nedozvěděla.

 Prezident Miloš Zeman
29.2.2016 8:19   |  

Ale i bez toho je jasné, že zásah byl na místě. Ten člověk přinejmenším prezidentovi pozorně nenaslouchal. Zeman přece jednoznačně prohlásil, že na politiky se má jít s kalašnikovem.

Pět Čechů unesených v Libanonu zvažuje možnost podání žádosti o odškodné. Myslí si, že se stali oběťmi trestného činu. Záležitost má na starosti, jak jinak, advokát Jan Švarc, který zastupoval Libanonce Alího Fajáda. Muže, o jehož vydání z české vazby žádaly Spojené státy. Unesení jsou přesvědčeni, že úřady se v jejich případě dopustily řady pochybení: Česká republika všechno řeší pozdě, zpravodajské služby špatně postupovaly… Tak určitě. Ti mučedníci si odškodnění fakt zaslouží.

Story o potížích Evropské unie má nový pojem. Czechexit. Hojně o něm píše zahraniční tisk. Česká nechuť k unii je sice známá, ale přece jenom, odchod ze svazku evropské osmadvacítky zatím vehementně požadují snad jenom skalní fanoušci Tomia Okamury. O to hůř. Co se píše například ve Francii či Rakousku, se tak dá brát jako přání tamních politiků.


Čtěte další zápisníky redaktorů E15:

Markéta Žižková: Ortel řipské poutě

Jan Stuchlík: Křesťanská logika

Jana Havligerová Autor: Jana Havligerová hlavní komentátorka deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Turecko se chce po boku Spojených států podílet na boji s radikály ze samozvaného Islámského státu (IS) a vyhnat je z jejich bašty v syrském městě Rakka. Podmínkou je, že se… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web