Jana Havligerová: Veřejný život kvete | E15.cz

Jana Havligerová: Veřejný život kvete

Jana Havligerová: Veřejný život kvete
zápisník, Jana Havligerová
• 
ZDROJ: E15
16. května 2016 • 08:02
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová oficiálně navrhuje, aby areál Pražského hradu patřil do vlastnictví státu. Návrh ústavního zákona už rezort poslal do připomínkového řízení. Takže navrhuje zestátnění budov, které v areálu patří katolické církvi. Její vládní kolega, lidovec Marian Jurečka, jí obratem vzkázal: „Blbost nelze pochopit, pouze politovat.“ My zase radíme, abyste se paní ministryni pokud možno vyhnuli. Jak říkal Jan Werich, nejhorší srážka v životě je ta s blbcem.

Vojtěch Filip se znovu stal předsedou KSČM a chce hledat nové voliče. Na levém břehu houstne provoz, náhončí tam posílají zelení i okamurovci, kteří jdou do voleb se Stranou práv občanů. Lovit chtějí i další partaje. Vlastně není divu. Lovných kusů tam přibývá.

O víkendu vyvrcholily oslavy 700. výročí narození Otce vlasti – českého krále a císaře římského Karla IV. Vyvrcholení zažili reprezentanti politického života, stejně jako další obskurní postavy veřejného života. Hlavně že je to za námi. Už bylo fakt překarlováno.

Hongkongské úřady nařídily přilepit k chodníkům dlažební kostky, aby předešly střetům policie s demonstranty. Podle deníku The Guardian se tak autonomní čínské území připravuje na návštěvu třetího nejvyššího politického vůdce pevninské Číny Čang Te-ťianga.

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!