Jana Havligerová: Vítejte v 50. letech

Komentář

Agrární komora žádá předkupní právo pro nájemce půdy. Abyste rozuměli, většina zemědělců nehospodaří na své, ale na pronajaté půdě. Není tak prý dostatečně zainteresována na investicích. Změnit to má okleštění vlastnických práv. Nejenom agrárníci však hýří dobrými nápady. Ministryně Šlechtová je přesvědčená, že komplex Pražského hradu by měl patřit státu. Zaručit by to měl přímo zákon. Vítejte v padesátých letech.

 Pražský hrad (ilustrační foto)
18.1.2016 8:17   |  

Poslanci ze sněmovního výboru pro školství, vědu a vzdělávání se chystají na pracovní návštěvu Číny. Nechtěně, původně mířili do Austrálie. Poněkud nákladný záměr jim ale zhatil organizační výbor Poslanecké sněmovny. Čínská náplast však také není špatná. Ostatně jedno kam, hlavně že se jede.

Dva komunističtí poslanci – Zdeněk Ondráček a Stanislav Mackovík – pro změnu vyrazili na východní Ukrajinu, území pod kontrolou proruských separatistů. Je to ale soukromá cesta, do které nikomu nic není. Takže ji nehodlá komentovat ani sněmovna, ani ministerstvo zahraničí. Natož pak vedení KSČM. Soukromí je zkrátka nutné respektovat.

Český filmový a televizní svaz opět odměňoval nejhodnotnější počiny audiovizuální tvorby. Zcela zvláštní ocenění – Zlatý citron – udělil senátorovi, zemanovci Janu Velebovi. Za opakované, politicky motivované vyhrožování České televizi.


Čtěte další zápsiníky redaktorů E15:

Jan Stuchlík: Strach z neznámého

Jana Havligerová: Čestný kabaret

Jana Havligerová Autor: Jana Havligerová hlavní komentátorka deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Skupina Home Credit v letošním prvním pololetí vytvořila zisk 59,3 milionu eur (1,6 miliardy korun), o rok dříve vykázala ztrátu 90 milionů eur (2,43 miliardy korun). Tahounem… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web