Jaroslav Bukovský: Podoby hlouposti

Komentář

Chytré hodinky slaví vítězné tažení světem. Loni si je na to či ono zápěstí navléklo osm milionů lidí, čtyřikrát tolik než o rok předtím. Kolik chytrých mašinek máš, tolikrát jsi člověkem, rýsuje se motto zítřka. Chytrost nicméně zase jednou stojí na hliněných nohách, takřka vše totiž sází na současný manifest zaostalosti lidstva: ubohou kapacitu baterky.

 Wearables – chytré hodinky
23.2.2016 8:21   |  

Nejen možnost si zavolat, ale i prostá informace o tom, kolik je hodin, zůstanou v budoucnu v závěru celodenního výletu k dispozici jen vyvoleným. Těm hloupějším.

Maserati konečně oznámilo svou premiéru v segmentu chytrých aut. Není řeč o samořízených nebo tak či onak hybridních autech, ale o SUV, která výrobcům nejchytřeji vydělávají. Zkratka, jíž se v sebekritických automobilových kuloárech přezdívá nejkratší vtip, a segment, jehož sportovněužitkové schopnosti začínají a zároveň končí gymnastikou s egem majitele, tak získává na svou stranu dalšího, jen zdánlivě nečekaného spojence. Aneb hloupost na silnici dostala další tvář.

Londýnský starosta Boris Johnson rozjel chytrou hru o izolovanou Británii. Bezprostředně hloupým důsledkem jeho kampaně je, že Britům vyjde po víkendu dovolená v zámoří nejdráž za posledních sedm let a výlet do Evropy byl naposledy levnější loni v lednu – kapitál totiž hodil libru přes palubu. Hloupost ale vzhledem k investiční i obchodní provázanosti s unií zažívá v Londýně možná pouhé entrée.


Čtěte také:

Hrozba brexitu vystrašila investory, libra prudce oslabila

Londýnský starosta podpoří brexit, Britové na něj podle průzkumů dají

Apple loni dodal 12 milionů chytrých hodinek, ovládá dvě třetiny trhu

Jaroslav Bukovský Autor: Jaroslav Bukovský redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Vláda včera schválila zvýšení platů učitelům, čímž splnila to, oč se snaží nejvíce – nahnat si před nadcházejícími volbami preference. K tomu jí můžeme všichni pogratulovat stejně… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web