Pavla Palaščáková: Prezidentská avantýra

Názor

Krajně neoblíbený francouzský prezident François Hollande k vylepšení své popularity už zkusil leccos včetně vojenských operací v Mali a ve Středoafrické republice. Francouzi přesto stále více dávají najevo, že je „pan Normální“ vůbec nebaví, a volají po návratu Nicolase Sarkozyho. Už zapomněli, že je předchozí nájemník Elysejského paláce dříve dráždil arogancí. Nyní je přece jasné, že šlo jen o neobratné projevy mimořádného charizmatu.

 François Hollande
14.1.2014 9:04   |  

Aktuální milostná pletka je podle opozice a některých komentátorů pro prezidentův obraz naprostou a definitivní katastrofou. Kdoví, možná je vše jinak. Hollande už nemá moc co ztratit.

Jeho poradci tak ve stavu naprostého zoufalství mohli dospět k závěru, že si mdlý prezident u náročných Francouzů šplhne milenkou, nejlépe z prostředí showbyznysu. A určitě nic nezkazí, když bude na rande s herečkou mladistvě jezdit na skútru. Prezidentovi imagemakeři ale o nové taktice zjevně opomněli informovat první dámu, kterou odhalení údajně přivedlo do nemocnice. Existuje ale i další konspirativní výklad kauzy. Bezradný socialista se tak bojí reakcí na dnes očekávaný projev o reformách k ozdravení francouzského hospodářství, že je ochoten podstoupit skandál, ve kterém dokonce figuruje korsická mafie. V tom případě kouřová clona zatím celkem funguje. Obyvatelé země se nyní spíše než diskuzím o ekonomických problémech věnují anketám o tom, jestli by se měl prezident s dosavadní nepopulární partnerkou rozejít.

Autor: Pavla Palaščáková

Komentáře

Čtěte také

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecko dnes ráno zahájilo za podpory letectva mezinárodní koalice ofenzivu proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS) u severosyrského města Džarabulus. Podle… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web