Glosa: Cena za bezpečnost

Komentář

V Česku bude platit čtyřstupňový systém varování před terorismem. V případě nutnosti ho bude moci využít dokonce sám ministr vnitra, až dodatečně pak rozhodnutí na nejbližším zasedání posvětí vláda. To snad lze pochopit. Ale kabinet nehodlá zveřejňovat, jaká konkrétní opatření budou ten který stupeň doprovázet. Byl by to, podle premiéra Sobotky, návod pro teroristy.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka (vpravo) a ministr vnitra Milan Chovanec
26.1.2016 8:26   |  

Jistěže není třeba vyzvonit, jak budou chráněny třeba citlivé objekty. Jak se mohou v takových případech měnit třeba pravomoci armády, policie či tajných služeb, bychom ale vědět měli. Například BIS se ozvala s tím, že by bylo dobré usnadnit domovní prohlídky, mluví se o možném prodlužování vazby.

Už teď jsou policie a tajné služby prakticky mimo veřejnou kontrolu. Nebo jinak, pouze pod kontrolou poslanců, jejichž pravomoci jsou mizivé. Uvolnit bezpečnostním složkám ruce ještě víc by nebylo zrovna moudré.


Čtěte také:

Sobotka: Stupeň teroristického ohrožení v Česku by byl asi nula

Jana Havligerová Autor: Jana Havligerová hlavní komentátorka deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Škoda Octavia: Nejúspěšnější škodovácký model slaví dvacetiny

Škoda Octavia: Nejúspěšnější škodovácký model slaví dvacetiny Fotogalerie

Již více než pět milionů prodaných kusů Škoda Octavia dělá z tohoto vozu nejdůležitější model ve stodvacetileté historii mladoboleslavské automobilky. Po ovládnutí společnosti… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web