Glosa: Nejslabší článek EU

Komentář

Řecko bude podle mínění slovenského premiéra v nynější uprchlické krizi pravděpodobně obětováno. Robert Fico sice neupřesnil, co si pod obětováním představuje, vyvodit to ale lze z jeho tvrzení, že Atény nesplnily úkoly, jež dostaly od EU loni v létě, pokud jde o zvládání přílivu utečenců.

Řecko-makedonská hranice
2.3.2016 8:29   |  

O laxnosti Řeků při ochraně vlastních hranic a řádné registraci migrantů už toho bylo řečeno dost. Kritikou a silnými slovy nešetří hlavně politici zpoza těch hraničních čar, na nichž se nehromadí migranti. Občas je proto dobré si připomenout, jak se na počínání unijních zemí, jimž se migrační vlna vyhýbá, dívají ostatní.

Rozhodně nesouhlasí s jednostrannými kroky. Jedním z nich je uzavření hranic mezi Řeckem a Makedonií. Balkánské státy po něm z pochopitelných důvodů radostně skočily, migraci to ale neřeší. Spíše vyvolává otázku, koho nakonec nejsilnější státy EU označí za nejslabší článek svazku.


Čtěte také:

Kiska: S Řeckem ochráníme hranice Schengenu lépe, než bez něj

Jana Havligerová Autor: Jana Havligerová hlavní komentátorka deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Vláda včera schválila zvýšení platů učitelům, čímž splnila to, oč se snaží nejvíce – nahnat si před nadcházejícími volbami preference. K tomu jí můžeme všichni pogratulovat stejně… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web