Glosa: Dálniční lážo plážo

Komentář

Veselé budování české dopravní infrastruktury se možná na léta zasekne kvůli zastaralým zeleným razítkům. Bylo by přitom laciné hodit vinu na nenáviděnou bruselskou byrokracii, která Čechům nedopřeje žádná specifika.

Ilustrační foto
27.1.2016 7:49   |  

V tomto případě byl Brusel naopak léta trpělivý a nechal řadu českých staveb projít podle staré nevyhovující úpravy. Teprve po letech planých hrozeb vyndal letos vidle, na které se česká úřednická a politická elita s letitým rozběhem nabodla.

V posledních deseti letech selhali všichni, kdo otáleli s novelou zákona o posuzování vlivu staveb na životní prostředí. A umýt ruce si nemohou ani současní zákonodárci, kteří nakonec novelu pod tlakem Bruselu schválili.

Jde totiž o paskvil, který nechal zcela ve vzduchoprázdnu právě stavby, které mají „eiu“ podle staré úpravy a jejichž příprava je dávno v plném proudu. Jaksi se na ně pozapomnělo. Prostě lážo plážo.


Čtěte také:

Dostavbu dálnice D4 zaplatí soukromníci, vláda schválila PPP projekt

Objem veřejných zakázek na stavební práce klesl o třetinu

Jan Šindelář Autor: Jan Šindelář redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web