Glosa: Divná aliance

Komentář

Nově uzavřená aliance Svobodných a Strany soukromníků žádnou díru do českého politického světa neudělá, přesto je pozoruhodná. Především v tom, jak radikálně se vymezuje proti Andreji Babišovi. Od malého politického tělesa by jeden očekával originálnější přístup. Antibabišů už je na české scéně dost.

 spoluzakladatel Synotu Ivo Valenta
7.1.2016 8:53   |  

Navíc se senátorem-miliardářem Ivem Valentou v zádech je pranýřování Babiše poněkud zvláštní. Nemluvě o nesmyslných výrocích o finančním zdraví Agrofertu – firma, která má roční tržby přes 220 miliard korun, zisk kolem šesti miliard a dluhy kolem 25 miliard, nejspíš nebude před krachem.

Když Svobodní hrdě odmítli vstoupit do aliance s Blokem proti islámu, zasloužili si potlesk. Spojenectví s Valentou stranu sice nevyřadí z tábora demokratických politických sil, ale jako dvakrát dobrý nápad nevypadá. Strana Petra Macha má větší potenciál než být zbraní ve válce miliardářů.


Čtěte také:

Glosa: Svobodní Svobodní

Martin Čaban Autor: Martin Čaban komentátor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web