Glosa: Divná aliance

Komentář

Nově uzavřená aliance Svobodných a Strany soukromníků žádnou díru do českého politického světa neudělá, přesto je pozoruhodná. Především v tom, jak radikálně se vymezuje proti Andreji Babišovi. Od malého politického tělesa by jeden očekával originálnější přístup. Antibabišů už je na české scéně dost.

 spoluzakladatel Synotu Ivo Valenta
7.1.2016 8:53   |  

Navíc se senátorem-miliardářem Ivem Valentou v zádech je pranýřování Babiše poněkud zvláštní. Nemluvě o nesmyslných výrocích o finančním zdraví Agrofertu – firma, která má roční tržby přes 220 miliard korun, zisk kolem šesti miliard a dluhy kolem 25 miliard, nejspíš nebude před krachem.

Když Svobodní hrdě odmítli vstoupit do aliance s Blokem proti islámu, zasloužili si potlesk. Spojenectví s Valentou stranu sice nevyřadí z tábora demokratických politických sil, ale jako dvakrát dobrý nápad nevypadá. Strana Petra Macha má větší potenciál než být zbraní ve válce miliardářů.


Čtěte také:

Glosa: Svobodní Svobodní

Martin Čaban Autor: Martin Čaban komentátor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web