Glosa: Ministerské Eldorádo

Názor

Senátem prošel návrh na posílení aktivních vojenských záloh a rozšíření přístupnosti dobrovolných vojenských cvičení a ve vládě se probíral nápad ministra vnitra Chovance přijmout další čtyři tisíce policistů. Nelze zpochybňovat, že bezpečnost státu je velké téma.

 ilustrační foto
14.1.2016 8:11   |  

A nelze přehlédnout, že v čerstvém průzkumu CVVM se čtyři respondenti z pěti domnívají, že došlo k výraznému zhoršení situace kolem přistěhovalectví. Z čeho tak zrovna v Česku usuzují, není jasné, ale ani důležité.

Politici větří a jednají. Budiž, obrana je u nás dlouhodobě podfinancovaná i podle standardních měřítek NATO a nějaký impulz jí neuškodí. I když je otázkou, zda zrovna stovky ozbrojených amatérů po základním výcviku jsou tím, co zvýší bezpečnost země. Ale návrh Milana Chovance působí vysloveně jako využití příležitosti k hledání rezortního Eldoráda.


Čtěte také:

Děla, vrtulníky a 200 bojových vozidel. Česká armáda plánuje velké nákupy

Vojáci si polepší, armáda jim začne proplácet pohotovost

Martin Čaban Autor: Martin Čaban komentátor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v srpnu stoupla o 40 tisíc barelů denně a dostala se na rekordních 33,50 milionu barelů denně. Přispěl k tomu nárůst… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web