Glosa: Ministerské Eldorádo

Názor

Senátem prošel návrh na posílení aktivních vojenských záloh a rozšíření přístupnosti dobrovolných vojenských cvičení a ve vládě se probíral nápad ministra vnitra Chovance přijmout další čtyři tisíce policistů. Nelze zpochybňovat, že bezpečnost státu je velké téma.

 ilustrační foto
14.1.2016 8:11   |  

A nelze přehlédnout, že v čerstvém průzkumu CVVM se čtyři respondenti z pěti domnívají, že došlo k výraznému zhoršení situace kolem přistěhovalectví. Z čeho tak zrovna v Česku usuzují, není jasné, ale ani důležité.

Politici větří a jednají. Budiž, obrana je u nás dlouhodobě podfinancovaná i podle standardních měřítek NATO a nějaký impulz jí neuškodí. I když je otázkou, zda zrovna stovky ozbrojených amatérů po základním výcviku jsou tím, co zvýší bezpečnost země. Ale návrh Milana Chovance působí vysloveně jako využití příležitosti k hledání rezortního Eldoráda.


Čtěte také:

Děla, vrtulníky a 200 bojových vozidel. Česká armáda plánuje velké nákupy

Vojáci si polepší, armáda jim začne proplácet pohotovost

Martin Čaban Autor: Martin Čaban komentátor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Školství podle IS: Děti se učí zacházet se zbraněmi a donáší na záškoláky

Školství podle IS: Děti se učí zacházet se zbraněmi a donáší na záškoláky

Radikální organizace Islámský stát (IS) vybojovala v roce 2012 velké části území východosyrské provincie Dajr az-Zaur a postupně tam přebudovala školský systém. Podle materiálu,… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web