Glosa: Německý protest

Komentář

Voliči vystavili účet za imigrační politiku Angely Merkelové. Touto frází začínala většina pohledů na německé zemské volby. Dle zaměření toho kterého komentátora pak byl nejednoznačný výsledek interpretován jako účet dobrý, anebo špatný. Vzestup populistické AfD se očekával, přesto se její volební zisk interpretuje jako překvapení.

Angela Merkelová
15.3.2016 7:40   |  

Ale jaké překvapení? Migrační vlna je přece téma, které xenofobii přeje. A Německo nyní skutečně integruje milion nových cizinců a řeší všechny průvodní problémy.

Nedávno to zažili Slováci. Ani tam není úspěch Kotlebovy hnědé partaje nečekanou věcí. A něco podobného asi napříště zažije i Česko.

Nicméně podstatný rozdíl mezi Slovenskem a Českem na jedné straně a Německem na druhé je ten, že zatímco xenofobie je v Německu pořád ještě spíše underground, v našich zemích je to dávno hlavní proud. A to tu žádné migranty nemáme.


Čtěte také:

Merkelové CDU v zemských volbách oslabila, uspěla populistická AfD

Německý tisk: Vládní strany ve volbách doplatily na přístup k uprchlíkům

Uprchlická politika se musí po volebním propadu změnit, žádá Seehofer

Tereza Zavadilová Autor: Tereza Zavadilová šéfredaktorka deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Rozuzlení soutěže na poskytování telekomunikačních služeb pro více než 66 tisíc zaměstnanců ministerstva vnitra se oddaluje. Proti jejím podmínkám totiž podali námitky dva zájemci… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web