Glosa: Pan neviditelný

Komentář

Nebýt Libanonce Alího Fajáda, lidé by ministra spravedlnosti Roberta Pelikána ani neznali. Až do vypuknutí aféry unesených Čechů to také v anketách pravidelně tvrdilo 40 procent respondentů.

 Robert Pelikán
10.3.2016 7:45   |  

Dokonce i poslanci ze sněmovního ústavně-právního výboru o ministrovi mluvili jako o „paní Colombové“, nikdy neviděné manželce televizního detektiva. Se zákonodárci se začal častěji setkávat až poté, co si začali hlasitě stěžovat.

Možná by to nevadilo, kdyby za ním stála práce. Jenomže na triku má spíše nedodělky. Například trestní a občanský soudní řád, zřízení Nejvyšší rady soudnictví, po němž naléhavě volá odborná veřejnost.

Na stole je jen návrh zákona o státním zastupitelství. V natolik sporné podobě, že schválení v parlamentu nejspíš není průchodné. Bilance roční práce ministra spravedlnosti je žalostná. Nakolik je to čistě vina Pelikánova a jaký podíl na tom má laxní přístup hnutí ANO k právu a spravedlnosti, se můžeme jen dohadovat.


Čtěte také:

Identitu agenta Psíka prozradil web českého ministerstva obrany

Pětice Čechů propuštěných v Libanonu je zpátky doma

Soud propustil Libanonce Fajáda z vazby, Pelikán nepovolil vydání do USA

Jana Havligerová Autor: Jana Havligerová hlavní komentátorka deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v srpnu stoupla o 40 tisíc barelů denně a dostala se na rekordních 33,50 milionu barelů denně. Přispěl k tomu nárůst… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web