Glosa: Zdravotnický kotel

Názor

Zdravotnictví už zase připomíná přetopený kotel. Jen vybuchnout. Tentokrát by to ale nemuselo skončit pouze výzvou, jako byla před pěti lety „proslulá“ Děkujeme, odcházíme. Problémy ve zdravotnických zařízeních se od roku 2011 dál navršily.

 Zdravotní sestra
2.2.2016 8:11   |  

Tristní je především situace středního zdravotnického personálu – od vzdělávání přes platy až po chronický nedostatek sester a bezmála absolutní nezájem o toto povolání. Na platy si stěžují i lékaři, jichž se nedostává především v pohraničí.

Jinak řečeno, převážná část problémů se koncentruje hlavně v krajských nemocnicích. Dá se proto poměrně lehce odhadnout, kdy tak zhruba by mohl kotel vybuchnout.

Otázka spíš je, jestli pravidelná valorizace plateb za státní pojištěnce, po níž volají odbory i ministerstvo zdravotnictví, může alespoň načas ztlumit nespokojenost. I to se dá odhadnout. S blížícími se krajskými volbami vláda nejspíš usoudí, že ano.


Čtěte také:

Chceme každý rok přidat deset procent, žádají lékaři

Slovenské nemocnice zřejmě opustí stovky sester, část zvažuje práci v Česku

Jana Havligerová Autor: Jana Havligerová hlavní komentátorka deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje tři miliardy korun navíc na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. ČSSD považuje bezpečnost za prioritu při sestavování… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web