Glosa: Zívačka

Komentář

Praha skutečně bude mít novou elektronickou tramvajenku, hloupý pracovní název se stal názvem oficiálním a oficiální podoba kartičky je ještě ošklivější než ta pracovní.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová představila novou kartu pro MHD v Praze, která nahradí opencard a bude se jmenovat Lítačka.
24.2.2016 8:15   |  

Na to, že metropoli už čtyři měsíce vládne nekompletní rada bez podpory v zastupitelstvu, to není špatný výkon. Záměr nahradit proklatou červenou Opencard zelenou novinkou odtajnilo město před pár týdny.

A od března už bude možné na ni jezdit. Jak prosté. Úplná pohoda. Samozřejmě nikdo neví, jestli to bude fungovat. My, hrdí majitelé nejdražší tramvajenky na světě, budeme majitele laciné zelené kartičky samozřejmě považovat za cestující druhé kategorie.

Ale to nemění nic na tom, že město se po nekonečných tahanicích s firmou EMS, které beztak neměly žádné dobré řešení, dokázalo rozhodnout a sáhnout po jednom ze špatných – zapomenout na 1,7 miliardy a Opencard pohřbít. To je v dnešní době politická odvaha, která si zaslouží ocenění.

Rozlučte se s Opencard, přichází Lítačka.Ano, název zůstává stejný, podle analýzy má Lítačka podporu 53 % a žádný z dal...

Zveřejnil(a) Lítačka dne 23. únor 2016


Čtěte také:

Praha spustila pilotní projekt Lítačky. Zvažovat bude název i barvu

Praha se majitele opencard nezbaví, Lítačka má využívat jeho software

Martin Čaban Autor: Martin Čaban komentátor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Stavební společnost Skanska Česká republika a Slovensko postaví 14,4 kilometru dlouhý úsek dálnice D1 na východním Slovensku poblíž Košic. Hodnota stavby je 5,3 miliardy korun.… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web