Martin Čaban: Justiční políček

Komentář

Kéž by se kauzu Peroutka podařilo smést ze stolu tak rychle, jak se o to pokusil Obvodní soud pro Prahu 1. Podle soudkyně Sedlákové by se měla prezidentská kancelář omluvit, protože prezident řekl, že Ferdinand Peroutka byl fascinován nacismem, což podložil dvěma texty, z nichž jeden neexistuje a druhý nenapsal Peroutka.

Miloš Zeman
3.3.2016 9:04   |  

Ale to by bylo moc jednoduché, takže Kancelář prezidenta republiky se odvolala a svého práva urážet na základě vylhaných podkladů se hodlá dovolávat klidně až u Ústavního soudu. Hradní právníci na to samozřejmě mají plné právo.

Nezbývá než doufat, že ani odvolací soudní instance nepřistoupí na tvrzení prezidentova mluvčího Ovčáčka, že jde o spor o výklad dějin. Nejde. Jde o prezidentovu neschopnost uznat vlastní nedostatečnost a připustit, že paměť může člověka zradit, i když je ten člověk Milošem Zemanem. Justiční políček by byl za takovou nabubřelost dobrým trestem.


Čtěte také:

Praha 10 se na facebooku chlubí falešným Peroutkou z Čapkovy vily

Hrad se má omluvit za výrok o Peroutkovi, věc ale požene k Ústavnímu soudu

Martin Čaban Autor: Martin Čaban komentátor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web