Martin Čaban: Justiční políček

Komentář

Kéž by se kauzu Peroutka podařilo smést ze stolu tak rychle, jak se o to pokusil Obvodní soud pro Prahu 1. Podle soudkyně Sedlákové by se měla prezidentská kancelář omluvit, protože prezident řekl, že Ferdinand Peroutka byl fascinován nacismem, což podložil dvěma texty, z nichž jeden neexistuje a druhý nenapsal Peroutka.

Miloš Zeman
3.3.2016 9:04   |  

Ale to by bylo moc jednoduché, takže Kancelář prezidenta republiky se odvolala a svého práva urážet na základě vylhaných podkladů se hodlá dovolávat klidně až u Ústavního soudu. Hradní právníci na to samozřejmě mají plné právo.

Nezbývá než doufat, že ani odvolací soudní instance nepřistoupí na tvrzení prezidentova mluvčího Ovčáčka, že jde o spor o výklad dějin. Nejde. Jde o prezidentovu neschopnost uznat vlastní nedostatečnost a připustit, že paměť může člověka zradit, i když je ten člověk Milošem Zemanem. Justiční políček by byl za takovou nabubřelost dobrým trestem.


Čtěte také:

Praha 10 se na facebooku chlubí falešným Peroutkou z Čapkovy vily

Hrad se má omluvit za výrok o Peroutkovi, věc ale požene k Ústavnímu soudu

Martin Čaban Autor: Martin Čaban komentátor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Komerční prezentace

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Mobilní web