Rozhovory

Vše o autopojištění. Poraďte se online

Veronika Hanušová
13. března 10:00

Jaké výhody má pojištění na internetu, kdy a jak změnit pojišťovnu a proč využít srovnávačů pojištění? Na vaše dotazy týkající se povinného ručení i havarijního pojištění odpoví produktová manažerka srovnávače pojištění ePojisteni.cz Veronika Hanušová. …

Online rozhovor skončil

Otázky již nelze pokládat. Čtenáři E15 se ptali do 13. března do 12:00.

uživatel E15 : Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na vaše cestovní pojištění. Nezdá se vám drahé za 365 kč/ rok (1kč/den), když např. mbank nabízí ke své kartě za 30 kč/rok při velmi podobných limitech - neli stejných. Možná máte někde v požadí něco navíc, ale to bohužel na první pohled nevidím... díky za odpověď

Veronika Hanušová

Odpověď: Dobrý den. Pokud se jedná o doplňkový produkt k platební kartě, pak je možné, že je klientům nabízen za zvýhodněnou cenu, která může být nižší než reálná cena pojištění. Pokud se budete spoléhat na produkt v ceně 30 Kč za rok, tak doporučujeme prostudovat pojistné podmínky, které mohou pojištění omezovat více než je běžné u standardních pojistek, které se prodávají výrazně dráže.

Josef : Dobry den, zajimalo by me, jak muzete mit nizsi cenu za pojistku urcite pojistovny, nez nabizi pojistovna sama..mozna mi neco uniklo, presto diky za odpoved

Veronika Hanušová

Odpověď: Dobrý den, pane Josefe. Princip je velice podobný nakupování ve velkoobchodě. Pokud si půjdete k výrobci televizorů pro 1 přijímač, jeho cena bude podstatně vyšší než v případě, kdy obchodník bude odbírat větší počet kusů. Některé pojišťovny dále nabízí i slevu za online sjednání, která umožní pořídit pojištění levněji než v kamenné pobočce.

Eva : Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda poskytujete i pojištění domácích zvířat. Ráda bych pojistila psa, ale neznám podmínky. Liší se podle věku, plemene nebo jiných parametrů? Děkuji za radu.

Veronika Hanušová

Odpověď: Dobrý den, paní Evo. Posuzuje se vstupní věk psa a jeho hmotnost. Samozřejmostí je dobrý zdravotní stav zvířete při uzavírání smlouvy doložený potvrzením od veterinárního lékaře. Pokud máte zájem o konkrétní cenovou nabídku, neváhejte navštívit naše webové stránky, případně kontaktovat naší infolinku.

Aleš : Dobrý den, zajímalo by mě to, jestli nějaká firma, služba nabízí, každoroční přepočet ceny havarijního pojištění. Cena auta se ročně snižuje, ale cena havarijního pojištění zůstavá a dělat každá rok novou smlouvu se mi moc nechce. Díky za odpověď.

Veronika Hanušová

Odpověď: Dobrý den, pane Aleši. Ano, pojišťovny cenu havarijního pojištění každoročně upravují, a to přesunem do levnějšího bonusového pásma. Na požádání je u některých pojišťoven možné automaticky snižovat obecnou cenu vozidla, nicméně v takovém případě se mění i koeficient stáří vozidla, který pojistku naopak zdraží.

Rudolf : Lze havarijně pojistit motorku? V jakých cenových relacích se to pohybuje a jaké jsou podmínky?

Veronika Hanušová

Odpověď: Dobrý den, pane Rudolfe. Havarijní pojištění na motocykl lze sjednat, sazby jsou však výrazně vyšší, než u havarijního pojištění pro automobily. Např. hav. pojištění na nový zahraniční motocykl za 250tis Kč by Vás stalo 50000,-/rok, na nový automobil stejné značky a ve stejné hodnotě pouze 11500,-/rok.

Michael : Dobrý den, budu kupovat první motocykl, ovšem řadu let platím pojištění na osobní automobily. Má nějaký vliv bezeškodní průběh provozu automobilu na bonus nově uzavřeného "povinného ručení" na motocykl identického pojištěnce? Nebo s prvním motocyklem začínám "od nuly"? Děkuji.

Veronika Hanušová

Odpověď: Dobrý den, pane Michaeli. Česká kancelář pojistitelů eviduje předchozí průběh pojištění odděleně pro jednotlivé druhy vozidel. Standardně byste začínal od nuly. Např. pojišťovna ČPP a Slavia pojišťovna a.s. umožňují převod z jednoho druhu vozidla na druhý.

Anonym : Dobrý den, mohu si pojištění odečíst z daní? Pokud ano, v jak velké hodnotě?

Veronika Hanušová

Odpověď: Dobrý den, daňový základ nelze snížit o zaplacené pojištění odpovědnosti provozu vozidla ani o havarijní pojištění.

Luděk Liška : Dobrý den, slyšel jsem že je mezi pojišťovnama zasadní rozdíl v případě plnění škod při havárii. Myslím co se týče termínu plnění, počtem požadovaných dokumetů atd. Můžete prosím uvést pojišťovny, které v tomto ohledu fungují nejlépe.

Veronika Hanušová

Odpověď: Dobrý den, pane Luďku. Pojistná událost je vždy posuzovaná individuálně. Jaké dokumenty je potřeba doložit se dozvíte při hlášení konkrétní škody. Pojišťovny mají zákonem stanovenou lhůtu, ve které musí byt pojistná událost uzavřena. Pokud jsou však veškeré dokumenty doloženy, není důvod, aby pojišťovny plnění oddalovaly. V praxi se občas může objevit zádrhel u každé pojišťovny a v takovém případě se snažíme našim klientům pomoci vyřešit záležitost k jejich spokojenosti.

jana : V jakých parametrech srovnává váš srovnávač pojištění? Resp. co je dle vašeho názoru nejdůležitější srovnávat? Mám pocit, že jen cena by to být neměla.

Veronika Hanušová

Odpověď: Dobrý den, paní Jano. Nabídky jsou seřazeny dle ceny, od nejlevnější po nejdražší. Ve srovnání jsou však kromě ceny uvedeny limity pojistného plnění a doplňkové služby, které jsou v ceně pojištění zdarma. Záleží tedy na klientovi, pro kterou z nabízených variant se rozhodne.

Jitka : Dobrý den, nemám zkušenosti se změnou pojišťovny. Proto se chci zeptat jak to funguje. Smlouva s pojiš. mi nevyhovuje a chci to co nejdříve změnit. Jedná se o povinné ručení a do budoucna i havarijní. děkuji za odpověď

Veronika Hanušová

Odpověď: Dobrý den, paní Jitko. Důvody pro ukončení smlouvy jak povinného ručení, tak havarijního pojištění, jsou uvedeny v zákoně. Je to např. změna vlastníka vozidla, vyřazení vozidla z provozu. Dalšími moznostmi ukončení smlouvy je výpověď k výročí, která však musí byt pojišťovně doručena minimálně 6 týdnů před datem výročí. Všechny způsoby, jak smlouvu ukončit, jsou přehledně vypsané na našich www stránkách: http://www.epojisteni.cz/zmena-pojistovny/

Filip : Dobry den , chtel bych se zeptat jestli porovnavate vsechny pojistovny?

Veronika Hanušová

Odpověď: Dobrý den, pane Filipe. V našem srovnání sazeb povinného ručení v tuto chvíli najdete všechny pojišťovny vyjma Direct pojišťovny a Generali pojišťovny. Celkem nabízíme stovky variant různých pojistných produktů a věřím, že si z této nabídky vyberete produkt, který pro Vás bude optimální.

Kamila Z, : Dobrý den, jak je zvýhodněno, když si pojistím obě auta a přívesný vozík u jendé společnosti? Lze slevy kombinovat? Děkuji za odpověď, KZ

Veronika Hanušová

Odpověď: Dobrý den, paní Kamilo. Některé pojišťovny Vám umožní uplatnit jeden bonus na vice vozidel (např. Slavia pojišťovna a.s., pojišťovna AXA, pojišťovna Wüstenrot), jinde Vám k pojištění automobilu přívěsný vozík pojistí zdarma (pojišťovna ČPP). S našimi telefonními specialisty jistě najdete pro Vás nejvýhodnější variantu.

Lenka : Dobrý den, chtěla jsem se optat zda je nutné mít havarijní pojištění u pět let starého auta. Jak se posuzuje výše havarijního pojištění, jaké aspekty jsou zohledňovány?

Veronika Hanušová

Odpověď: Dobrý den, paní Lenko. Nutné to určitě není – havarijní pojištění není povinné ze zákona, na rozdíl od pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzv. povinného ručení). Záleží tedy na Vás, zda své vozidlo chcete pojistit proti riziku havárie, vandalismu, odcizení či živelním pohromám. Pojišťovny obvykle zohledňují aktuální hodnotu vozu a jeho stáří, dále může mít na cenu vliv výbava vozu a počet ujetých kilometrů, věk a bydliště provozovatele atp.

Pavel : Dobrý den, rád bych se zeptal, zda při uzavírání prvního "povinného ručení" na nový motocykl mohu vycházet z bezeškodního průběhu v rámci dříve uzavřených obdobných smluv na své automobily nebo první motocykl znamená nulový bonus za bezeškodní průběh a tím maximální sazbu pojistného? Děkuji.

Veronika Hanušová

Odpověď: Dobrý den, pane Pavle. Česká kancelář pojistitelů eviduje předchozí průběh pojištění odděleně pro jednotlivé druhy vozidel. Je pak na konkrétní pojišťovně, zda umožní uplatnit bonus z jednoho druhu vozidla na druhý. (bonus z automobilu na motocykl Vám umožní uplatnit např. u pojišťovny ČPP, Slavia pojišťovny a.s.)

Mobilní web